Nowy samochód PEUGEOT TRAVELLER

Z dniem 13 listopada 2019 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie zakupiła „Lekki samochód specjalny Peugeot Traveller do logistycznego zabezpieczenia działań z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego”.

Samochód jest wyposażony w nowoczesny silnik diesla o pojemności 2000 cm3
o mocy 177 KM, automatyczną ośmiostopniową skrzynię biegów, panoramiczny dach, komfortową skórzaną tapicerkę do przewozu siedmiu osób. Wnętrze pojazdu w zależności od potrzeb można różnie konfigurować. Może być również utworzone poprzez sprawienie mobilnego stolika na potrzeby pracy sztabu podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Łączna wartość zakupu wyniosła 159.090,00 zł, który został sfinansowany
ze środków:

  1. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w wysokości 70.000, 00 zł.
  2. Fundacji ENEA w formie darowizny w wysokości 30.000, 00 zł.
  3. Starostwa Powiatowego we Wschowie w wysokości 30.000,00 zł.
  4. Firm prywatnych i instytucji z terenu powiatu wschowskiego (między innymi: Bank Spółdzielczy we Wschowie, Marmorin Sp. z o.o. we Wschowie, Dobrowolski Sp. z o.o. we Wschowie, Stena Recykling Oddział w Warszawie, Promarol-Plus Sp. z o.o. w Ciepielówku, Erma Sp. z o.o. w Kandlewie, Całek Usługi Budowlane
    i Instalacyjne Waldemar Całek w Sławie, Fabryka Maszyn „PONAR-REMO” Sp.
    z o.o. we Wschowie, ELEKTROBUD S.A. we Wschowie, Zakład Usług Wodnych Wschowa Sp. z o.o., Hurtownia OSCAR we Wschowie, Firma-Piechota we Wschowie, AS-BUD PLUS w Brennie, Kaja Komputer we Wschowie, DELOS sp.
    z o.o. we Wschowie) w formie darowizn w wysokości 29.090,00 zł.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji powyższego zadania. Zakupiony samochód będzie doposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.