Podsumowanie współpracy WFOŚiGW i PSP za 2019 r.

W dniu 21 stycznia 2020 roku bryg. Krzysztof Piasecki – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie wziął udział w spotkaniu podsumowującym współpracę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze z jednostkami organizacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej w 2019 roku. Spotkanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

W spotkaniu udział wzięli:

  • Pan Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski,
  • Pan Waldemar Gredka – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
    w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim,
  • Pan Mariusz HERBUT – Prezes Zarządu  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
    i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze,
  • Janusza Drozda – Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej ,
  • oraz komendanci powiatowi/miejscy Państwowej Straży Pożarnej woj. lubuskiego.

Gospodarzem spotkania był bryg. Patryk MARUSZAK – Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Komenda Powiatowa PSP we Wschowie zakupiła „Lekki samochód specjalny Peugeot Traveller do logistycznego zabezpieczenia działań z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego”. Samochód jest wyposażony w nowoczesny silnik diesla o pojemności 2000 cm3 o mocy 177 KM, automatyczną ośmiostopniową skrzynię biegów, panoramiczny dach, komfortową skórzaną tapicerkę do przewozu siedmiu osób. Wnętrze pojazdu w  zależności od potrzeb można różnie konfigurować. Może być również utworzone mobilne wnętrze na potrzeby pracy sztabu podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Łączna wartość zakupu wyniosła 159.090,00 zł, który został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w wysokości 70.000, 00 zł.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji powyższego zadania. Zakupiony samochód będzie doposażeniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Więcej informacji na stronie KW PSP Gorzów Wlkp.:

Podsumowanie współpracy PSP i WFOŚiGW w 2019 r.