BEZPIECZNE FERIE 2020

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz członkowie Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze służbami współdziałającymi z terenu powiatu wschowskiego przeprowadzili w dniach 22-24 stycznia 2020 roku wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu wschowskiego.
Podczas spotkań strażacy przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznego spędzania ferii w okresie zimowym, zachowania bezpieczeństwa na lodzie oraz zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Pogadanki odbyły się w Szkołach Podstawowych w Osowej Sieni, Siedlnicy, Sławie, Szlichtyngowie, Lginiu, Konradowie i Starym Strączu.
W dniu 24 stycznia 2020 roku dla uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2 i Nr 3 ze Wschowy przeprowadzono praktyczny pokaz na akwenie wodnym we Wschowie podczas którego przedstawiono jak należy zachować się na zamarzniętych akwenach wodnych, jak postępować w przypadku zarwania się lodu prezentując różne techniki ratownicze używane podczas udzielania pomocy osobom znajdującym się w bezpośrednim zagrożeniu. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej.
W akcji „BEZPIECZNE FERIE” udział wzięły następujące jednostki: KP PSP Wschowa, OSP Siedlnica, OSP Lgiń, OSP Sława, funkcjonariusze Policji, Straż Miejska ze Wschowy oraz Ratownictwo Wodne Sława.

Więcej informacji na stronie KW PSP Gorzów Wlkp.:

Bezpieczne ferie 2020